Zápisník

Vánoce Milevského smíšeného sboru

2010

Napsal: Vladislav Hadáček

Také letos se Milevský smíšený pěvecký sbor pilně připravuje na svá předvánoční vystoupení. První bude v soboru 14. prosince odpoledne na Staroměstském náměstí v Praze. Zde je po celý prosinec opět na tradičním místě podium, na němž zazpívají adventní písně a koledy v podání pěveckých sborů z domova i ze zahraničí.

Spolu s Obecním úřadem v Petrovicích u Sedlčan se uskuteční další vánoční koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Petrovicích. Bude se konat v neděli 19. prosince od 15 hodin za řízení sbormistryně Anděly Maršálkové a klavírního doprovodu Mirky Koutníkové. Na koncertu vystoupí také Jitka Máchalová s příčnou flétnou. Na klavír ji doprovází Jana Řežábková.

Tradiční předvánoční koncert v Milevsku bude ve čtvrtek 23. prosince od 18 hodin v kostele sv. Bartoloměje. Zúčastní se ho Milevský smíšený sbor a Milevský dětský sbor. Oba sbory řídí sbormistryně Anděla Maršálková. Některé skladby budou zpívat společně oba sbory. Letos opět zazní milevská Kudláčkova Lidová mše pastýřská v podání Milevského smíšeného sboru za řízení naší sbormistryně Anděly Maršálkové a klavírního doprovodu Mirky Koutníkové. V průběhu koncertu dále vystoupí na kytaru Bára Ondrušková Nedvědová. Na flétny budou hrát Petra Bendová, Ivona Kolínská a Jitka Máchalová. U klavíru se vystřídají Gabriela Molová a Hana Řežábková. Předprodej vstupenek je od 13. prosince v Infocentru, kanceláři Domu kultury a na děkanském úřadu.

Přijďte načerpat spolu s námi pravou předštědrovečerní atmosféru.