Zápisník

Milevský smíšený sbor zpíval v Sedlčanech a Plzni

28 červenec
2008

Napsal: Vladislav Hadáček

Oba koncerty, na kterých Milevský smíšený sbor vystupoval, se sobě trochu podobaly. Většinou na nich vystupovaly dětské a mládežnické sbory. Na ně pak navazovalo několik dospělých sborů. Na festivalu Sedlčanská vonička, která se konala 19. května vystoupil na závěr sedlčanský Záboj a náš milevský sbor. Zde jsme opláceli návštěvu Záboje na jarním koncertu v Milevsku. Měli jsme velký úspěch s přednesením Mysliveckých písniček od Mojmíra Zedníka.

Doprovázela nás na klavír Mirka Koutníková a na trubku Václav Adam. Po krátkém posezení a občerstvení jsme se v pozdních večerních hodinách vrátili domů.

Dne 28. května jsme vystoupili ve Velké synagoze v Plzni, která je jednou z největších nejen v Evropě. Třetího ročníku akce Velká synagoga zpívá se zúčastňují opět zejména dětské a mládežnické sbory. Dokonce zde vystupují i děti z mateřských škol a také žáci ze základních uměleckých škol. Akce se konala po dva dny 27. a 28. května. Druhý den zde účinkovalo osm sborů, z nichž na závěr zpíval Milevský smíšený sbor a sbor Prácheň z Horažďovic.

Na úplný závěr pak všechny zúčastněné sbory zazpívaly společně píseň Singing All Together od Thorda Gummessona. Byl to pěkný zážitek.

Nyní do prázdnin zbývá jen pár zkoušek a závěrečné posezení. Po prázdninách budeme pokračovat v naší činnosti, abychom přinášeli radost a dobře reprezentovali naše město.