Zápisník

Praha - Staroměstské náměstí

2010

Napsal: Vladislav Hadáček

Také letos se Milevský smíšený pěvecký sbor pilně připravuje na svá předvánoční vystoupení. První bude v soboru 14. prosince odpoledne na Staroměstském náměstí v Praze.

Zobrazit celý článek »

Jarda Pejša

Napsal: Vladislav Hadáček

V pátek 24. září byl hřbitovní kostel sv. Jiljí naplněn do posledního místa. Kamarádi, přátelé a známi, také spolupracovníci z Jaderné elektrárny Temelín se přišli tento den rozloučit s milevským rodákem Jaroslavem Pejšou.

Zobrazit celý článek »

Zahájení další pěvecké sezóny

Napsal: Vladislav Hadáček

Stejně tak jako žáci a studenti většiny škol započali nový školní rok, tak také náš Milevský pěvecký smíšený sbor se sešel první zářijové pondělí 6. září na pravidelnou zkoušku našeho sboru.

Zobrazit celý článek »

Koncert v Pacově

Napsal: Vladislav Hadáček

Pěvecký smíšený sbor Slavík Pacov uspořádal v soboru 5. června festival pod názvem Vysočina zpívá, hraje a tančí v prostorné tělocvičně pacovského gymnázia.

Zobrazit celý článek »

Koncert v Táboře

Napsal: Vladislav Hadáček

V soboru 22. května se Milevský smíšený pěvecký sbor zúčastnil slavnostního koncertu pod názvem Plynutí času, uspořádaného u příležitosti výročí 150 let založení táborského pěveckého sboru Hlahol.

Zobrazit celý článek »

Zhodnocení jarního koncertu

Napsal: Vladislav Hadáček

Nádherné sobotní odpoledne 17. dubna přilákalo do baziliky v milevském klášteře příznivce sborového spěvu.

Zobrazit celý článek »

Jarní koncert

Napsal: Vladislav Hadáček

Velký jarní koncert tří sborů se blíží.

Zobrazit celý článek »

Pozvánka na jarní koncert

Napsal: Vladislav Hadáček

Koncert Milevského smíšeného pěveckého sboru je již zažitou tradicí.

Zobrazit celý článek »

Vánoční koncert v kostele sv. Bartoloměje byl úspěšný

23 prosinec
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

O Vánoční koncert v předvečer Štědrého dne byl opět velký zájem milevské veřejnosti.

Zobrazit celý článek »

Rybova vánoční mše Hej, mistře po dvou letech opět v Milevsku

12 prosinec
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

Vánoční koncert bude letos tradičně v podvečer 23. prosince od 18 hodin v kostele Sv. Bartoloměje na náměstí v Milevsku.

Zobrazit celý článek »

Co dělá Milevský smíšený sbor o prázdninách

18 srpen
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

Ve 24. čísle Milevských novin jsme psali, že v naší činnosti budeme pokračovat po prázdninách. Není to však úplně pravda, neboť během tohoto období bude náš pěvecký sbor absolvovat dvě akce. V sobotu 15. srpna zajíždí do Vyššího Brodu. Zde zazpívá řadu sakrálních skladeb v cisterciáckém klášteře a to v kostele Nanebevzetí Panny Marie při slavnostní pouťové mši. Cisterciácký klášter slaví v letošním roce 750. výročí svého založení. V roce 1259 ho založil rod Rožmberků z vděčnosti za zázračné zachránění zakladatele dynastie. Zajímavostí také je, že převorem tohoto kláštera je páter Jan Justin Berka, bratr našeho milevského děkana Jakuba Berky.

Stalo se již tradicí, že Milevský smíšený sbor zpívá u příležitosti milevského posvícení v kostele sv. Bartoloměje. Bude tomu tak i letos v neděli 30. srpna v 10 hodin. Jistě mnozí ze čtenářů Milevských novin si tuto akci nenechají ujít.

Milevský smíšený sbor zpíval v Sedlčanech a Plzni

28 červenec
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

Oba koncerty, na kterých Milevský smíšený sbor vystupoval, se sobě trochu podobaly. Většinou na nich vystupovaly dětské a mládežnické sbory.

Zobrazit celý článek »

Milevský smíšený sbor zve na jarní koncert

2 duben
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

Milevský smíšený sbor chystá letos bohatý jarní program. Po dvouleté odmlce uspořádá v Milevsku opět jarní koncert. Tentokrát si zdejší sbor pozval jako hosta Smíšený pěvecký sbor Záboj ze Sedlčan, řízený sbormistryní Vladimírou Severovou. Jarní koncert se uskuteční v soboru 4. dubna v prostorách sboru Církve československé husitské, začátek je v 17 hodin.

Milevský smíšený sbor se pak na oplátku zúčastní 19. května v Sedlčanech festivalu Sedlčanská vonička, který patří z větší části dětským a mládežnickým sborům. Festival završí vystoupení smíšených pěveckých sborů dospělých z Milevska a Sedlčan.

Na další zájezd se zdejší smíšený pěvecký sbor chystá do Plzně, kde ve čtvrtek 28. května vystoupí na akci Synagoga zpívá. O dalším programu Milevského pěveckého smíšeného sboru v druhé polovině roku budeme milevskou veřejnost včas informovat. Na jarní koncert 4. dubna všechny naše příznivce zveme.

Milevský smíšený pěvecký sbor rokoval

1 únor
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

Členové Milevského smíšeného pěveckého sboru se sešli v pondělí 5. ledna v restauraci Harlekýn v Domě kultury a místo první letošní řádné zkoušky hodnotili uplynulý rok a plánovali, co se bude dít v roce následujícím.

Při běžné zkoušce není na tyto debaty dostatek prostoru, a tak zde padla řada návrhů, které musí výbor sboru nyní prověřit a zpracovat do celoročního plánu. Kromě některých zahraničních zájezdů padl také návrh, aby při tradičním vánočním koncertu opět zazněla vánoční mše J. J. Ryby za doprovodu píseckého komorního orchestru PIKO. Uvažuje se také o dalších akcích doma.

Letos opět zazní Kudláčkova vánoční mše

19 leden
2009

Napsal: Vladislav Hadáček

O vánočním koncertu Milevského smíšeného sboru a Milevského dětského sboru v kostele sv. Bartoloměje v Milevsku 23. prosince v 18 hodin zazní, kromě dalších skladeb, opět po čtyřech letech Milevská vánoční mše učitele a regenschoriho Václava Kudláčka z počátku minulého století.

Její notový záznam objevili před několika lety pracovníci Milevského muzea pod názvem „Lidová mše pastýřská“ při kontrole muzejního archivu. Tentokrát ji zazpívá Milevský smíšeny sbor pod vedením sbormistryně Anděly Maršálkové, sbor na klávesy doprovodí Miroslava Koutníková.

Kostel sv. Bartoloměje bude před koncertem otevřen od 17.15 hodin. Předprodej vstupenek na koncert bude probíhat v Domě kultury a Infocentru od pátku 19. prosince.

První vánoční koncert však absolvuje Milevský smíšený sbor již poslední adventní neděli 21. prosince ve 14 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Petrovicích u Sedlčan. Na koncertu rovněž vystoupí Komorní sbor zobcových fléten ZUŠ Milevsko.

Soustředění 2008

18 říjen
2008

Napsal: Jaroslav Pejša

Na dny 19., 20. a 21. září bylo zorganizováno soustředění našeho pěveckého sboru za účelem obnovení, prohloubení a oživení repartoáru sboru s ohledem na připravované koncerty v závěru roku.

Po velmi dobré zkušenosti v roce 2007, kdy soustředění proběhlo v hotelu „RADAVA“ u Orlické přehrady a všichni přítomní členové sboru byli velmi spokojeni, bylo letošní soustředění zorganizováno tamtéž.

Zpívali jsme v San Marinu

4 červen
2008

Napsal: Vladislav Hadáček

Tisíc sedm set let života nejstarší republiky světa v srdci Itálie. Velká historická zvláštnost.

Papežové, generálové a dokonce i Napoleon respektovali v průběhu století symbol svobody tohoto malého kousíčku světa.

Zobrazit celý článek »

Milevský smíšený sbor míří na jih Evropy

30 duben
2008

Napsal: Vladislav Hadáček

Letošní první a jednou z nejvýznamnějších akcí našeho smíšeného sboru, bude účast na 6. mezinárodním festivalu sborového zpěvu Cantale Adriatica v Republice San Marino, ve dnech 22. 5. – 25. 5. 2008.

Tato akce se uskuteční pod názvem „Jihočeši na jihu Evropy“ pod záštitou členky Rady Jihočeského kraje Ing. Bc. Marie Hrdinové.

Zobrazit celý článek »

6. Mezinárodní festival sborového zpěvu CANTATE ADRIATICA

5 duben
2008

Napsal: Jaroslav Pejša

Smíšený sbor se v současné době připravuje na mezinárodní festival sborového zpěvu CANTATE ADRIATICA, který se bude konat 22.5.–25.5.2008 v San Marinu.

Z vestivalu vám opět přineseme podrobné informace a pár fotografií.

Vydařený koncert s mezinárodní účastí

6 říjen
2007

Napsal: Vladislav Hadáček

Slavnostní koncert uspořádaný k 10. výročí založení Milevského smíšeného sboru se opravdu vydařil. Konal se za přispění Jihočeského kraje a města Milevska v Domě kultury Milevsko dne 6. října 2007.

Kromě jubilujícího sboru zde ještě účinkoval Milevský dětský sbor a smíšený sbor Orfea De Almerim z Portugalska. Ten byl hostem především Milevského dětského sboru, který byl na návštěvě v Portugalsku v roce 1995 a 2006.

Zobrazit celý článek »